У «Буковинському журналі» – листування Тараса Мельничука з Іваном Дзюбою та багато іншого

Мирослав Лазарук

Невзабарі вийде у світ друге число «Буковинського журналу» за 2022 рік, до речі, один з найчисельніших випусків часопису за останні кілька років. Наступний – стане ювілейним, 125-им! А поки що триває війна не лише на фронті, а й на сторінках журналу.

Василь та Степан Куйбіди діляться думками, як розвиватиметься держава, коли розгромить ненависних ворогів, рашистів: «Пріорітетні завдання модернізації Ураїни»; Василь Лизанчук розкриває складові «Антиукраїнського інформаційно-психологічного терору»; Анатолій Ковальчук подає під рубрикою «Про це повинен знати кожен»: «Відомі діячі – про московщину, її владу і народ»; Михайло Сайко порівнює дві російсько-українські війни 1917–1918 та 2014–2022 років; науковець і громадський діяч Михайло Павлюк акцентує увагу на наших досягненнях після чверть століття підписання Меморандуму про партнерство між Чернівецькою областю, округом Швабії (Німеччина) й Сучавським повітом (Румунія) та 22 річниці спільної комплексної заяви «Чотири регіони для Європи». 

Приверне загальну читацьку увагу перша публікація листування політв’язня, великого поета, лавреата Шевченківської премії Тараса Мельничука з Іваном Михайловичем Дзюбою, коли Тарасові вдруге довелося потрапити в застінки Вінницької тюрми у пошуках виходу зі скрутної ситуації. Доповнюють публікацію присвяти з нагоди  кончини Івана Дзюби 22 лютого 2022 року, коли через день розпочалася російсько-українська війна.

Чимало публікацій посідають твори про нечувану війну, вміщено добірки поезій Бориса Бунчука, Світлани Кирилюк,  Юрія Синевіра. Дебютує віршами Микита Рижих з Нової Каховки на Херсонщині. Перекладна література представлена польською письменницею Монікою Барбарою Матейчик, перекладала Ірина Мироненко. Віршовані рядки Галини Мальник, фармацевта за фахом, також привернуть читацьку увагу. «Літературні студії» та «Перед виходом книги». Ірина Мироненко аналізує три книжки серії «Третє тисячоліття. Українська поезія», що побачили світ у чернівецькому видавництві «Друк Арт», –  Леоніда Талалая, Петра Свинцицького, Мирослава Лазарука. Галина Клименко-Синьоок аналізує ювілейну книжку  поетеси, учасниці визвольних змагань, багатолітньої політичної ув’язненої Катерини Мандрик-Куйбіди «Від безмежної любові до ярої ненависті», яка вийде невдовзі в  Івано-Франківську. Лідія Ковалець у рубриці «Забуті публікації» досліджує історію створення повісті «Рожі а тернє» Євгенії Ярошинської.

Часопис розпочав публікації з нагоди 300-річчя великого українського філософа Григорія Сковороди, що виповнюється в листопаді цього року. Ще одній даті присвятив публікацію Роман Горак, подавши унікальні деталі з біографії Тараса Шевченка в есеї «Лисянка». Юрій Корнєв розповідає про літератора і кінознавця Володимира Дячкова. З ювілеєм вітають і  відомого гармошкаря, композитора Григорія Гайдеєка з Недобоївців на Буковині. Світлана Руденко під рубрикою «Наодинці з памяттю» розповідає про свого батька, колишнього ректора Чернівецького національного уніерситету імені Юрія Федьковича Степана Костишина.

Петро та Руслана Ляшуки зупиняються на долях видатних  лікарів-учених України, Василь Костик знайомить з краєзнавцями Кузьмою Смалем та Григорієм Сінченком «Фольклористика Буковини  в іменах». Широко представлений і книжковий доробок Оксани Ровенчак (Іван Гаврилович),  Марти Починайко (Іларій Ляхович), Богдана Мельничука (Ольга Меленчук), Ігоря Фарини (Тетяна Дігай), Марії Маш (Надія Гаврилюк).

Проілюстровано це число репродукціями картин Прокопа Колісника, який відзначив би своє 65-річчя. Есею про нього написав художник Олесь Соловей. 

Варто додати, що оголошено передплату на «Буковинський журнал». Часопис продовжує існувати, навіть воєнне лихоліття не вплинуло на його долю. То ж передплачуйте й читайте на здоровя! Передплатна ціна на друге півріччя 135 грн. Це можна зробити і за телефоном 050-876-04- 57.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s