Інтелектуальна біографія Феодосія Стеблія

Відділ української літератури Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України у співпраці з Центром гуманітарних досліджень ЛНУ ім. І. Франка запрошує на розмову з істориком Феодосієм Стеблієм із серії семінарів-зустрічей «Інтелектуальна біографія».

Феодосій Іванович Стеблій належить до старожилів Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, раніше – Інституту суспільних наук АН УРСР. Свою наукову кар’єру він починав під патронатом академіка Івана Крип’якевича, а у зрілому віці впродовж не одного десятиліття був соратником академіка Ярослава Ісаєвича.

Присвятивши свою дисертацію темі селянського руху в Галичині першої половини ХІХ століття, Ф. Стеблій став відтак одним із найавторитетніших дослідників цього періоду в історії нашого краю. Прикметно, що як історик він досліджує літературні постаті, літературний процес, його взаємовплив із процесами суспільно-політичними. Феодосій Іванович належить до тих, хто найбільше долучився до дослідження та актуалізації «Руської трійці», головно Маркіяна Шашкевича, він є співголовою «Шашкевичівської комісії».

Феодосій Стеблій був свідком складних процесів львівської інтелектуальної історії, може багато розповісти про специфіку праці в установі, задуманій як ідеологічна опора для радянської влади у Львові. І хоча Феодосій Іванович завжди був плідним автором, його доробок за роки незалежної України суттєво переважає те, що було написано й видано раніше.

Почути про все це та багато іншого, а також поставити своє запитання одному з найдосвідченіших українських істориків, який нещодавно відсвяткував 85-річний ювілей, запрошуємо під час розмови, яка відбудеться у

Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці
за адресою пр. Шевченка 13
у четвер, 10 листопада 2016
Початок о
15:00

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s